Urządzenia i akcesoria, które powinien posiadać każdy majsterkowicz
Porady dla majsterkowicza
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia i akcesoria, które powinien posiadać każdy majsterkowicz

Majsterkowanie w domu potrafi przynieść wiele korzyści oraz satysfakcji, a ponadto jest świetną formą spędzania czasu wolnego. Nie byłoby ono jednak możliwe bez posiadania odpowiedniego sprzętu. Podpowiadamy, jakie urządzenia oraz akcesoria powinien mieć każdy majsterkowicz.

Wiertarko-wkrętarka

Pierwszym urządzeniem na naszej liście jest oczywiście wiertarko-wkrętarka. Jest to sprzęt, bez którego prawdziwy majsterkowicz nie może się obejść. Jednak jeśli chcesz mieć urządzenie dobrej jakości, będzie to dość spory wydatek. Najlepszy bowiem będzie tańszy model z linii profesjonalnej, którego koszt to od 500 do około 1000 zł. Taka wiertarka będzie jednak dobrą inwestycją na lata. A jaki model wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na moment obrotowy będący najważniejszym parametrem wiertarki, przekłada się on bowiem na możliwości wiertarki. Im wyższy moment obrotowy, tym w twardszym materiale mogą być wykonywane otwory.

Zwróć też uwagę na prędkość obrotową, która mówi nam, jak szybko wiertarka będzie w stanie wykonać otwór. Ważna jest także moc znamionowa, która wskazuje, w jakich materiałach będziesz w stanie pracować. Zastanów się też, jakie zasilanie będzie dla Ciebie najbardziej komfortowe – elektryczne czy akumulatorowe. Te pierwsze zasilane są z sieci, więc ograniczeniem może stać się długość przewodu. Wiertarka akumulatorowa może być zaś wykorzystana wszędzie, ważna jest jednak pojemność akumulatora, czyli czas, na który on nam wystarczy.

Szlifierki kątowe

Innym sprzętem, który warto mieć w swojej skrzynce z narzędziami, jest szlifierka kątowa. Szlifierki kątowe to multifunkcjonalne urządzenia, które posłużą Ci do szlifowania powierzchni, cięcia, polerowania, a także ostrzenia. Szukając odpowiedniego sprzętu, warto zwrócić jednak uwagę na takie parametry jak średnica obsługiwanej tarczy, moc urządzenia (w przypadku modeli przewodowych), maksymalną prędkość obrotową tarczy, rodzaj gwintu wrzeciona oraz poziom wibracji. Warto też wspomnieć, że nie jest to sprzęt szalenie drogi, a naprawdę dobry model kupisz już za około 150 zł.

Wkrętaki

Nie zapominajmy także o nieco mniejszych, ale równie przydatnych narzędziach, jakimi są wkrętaki, nazywane także śrubokrętami. Są to akcesoria, które powinny się znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. To z ich pomocą wykonasz wszystkie najprostsze naprawy lub montaże. Warto zaopatrzyć się w kilka różnych modeli. Taki różnorodny zestaw będzie bardzo praktyczny zarówno w codziennych drobnych naprawach, jak i przy hobbystycznym majsterkowaniu.

Poziomica

Niezwykle przydatna może okazać się także poziomica. Jest ona bowiem niezbędna do wszelkich wykończeniowych prac remontowych czy dekoratorskich. Jeśli chcesz mieć pewność, że obraz na ścianie czy szafka kuchenna wiszą równo, nie obejdziesz się bez tego narzędzia. Wybierając poziomicę, warto zwrócić uwagę na modele laserowe, które są znacznie dokładniejsze niż te tradycyjne, a ponadto przydadzą się do pracy w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach. Koszt takiej poziomicy nie przekracza zazwyczaj 20 zł.

Jeśli szukasz dobrej jakości sprzętu, koniecznie odwiedź stronę https://www.kristal.net.pl/produkty/kotwy-fundamentowe/373, gdzie znajdziesz urządzenia wymienione wyżej, a także inne elementy takie jak kotwy fundamentowe, śruby, pręty oraz wiele innych.

Zdjęcie główne: Simone Impei/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zwiększyć efektywność produkcji dzięki nowoczesnym urządzeniom spawalniczym?
Jak zwiększyć efektywność produkcji dzięki nowoczesnym urządzeniom spawalniczym?
Dowiedz się, jak za pomocą nowoczesnych urządzeń spawalniczych zwiększyć efektywność produkcji. Odkryj wpływ technologii spawalniczych na Twoją firmę.
Jak wybrać odpowiedni przenośnik łańcuchowy dla Twojego przemysłu
Jak wybrać odpowiedni przenośnik łańcuchowy dla Twojego przemysłu
Odkryj, jak wybór odpowiedniego przenośnika łańcuchowego może przyspieszyć Twoje procesy przemysłowe.
Jak wybrać odpowiednie opony dla naszego pojazdu?
Jak wybrać odpowiednie opony dla naszego pojazdu?
Poznaj kryteria wyboru idealnej opony dla twojego samochodu. Artykuł zawiera wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję, mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Ostatnie wpisy