Z życia początkującego majsterkowicza. Najlepsze gadżety narzędziowe na start
Porady dla majsterkowicza
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Z życia początkującego majsterkowicza. Najlepsze gadżety narzędziowe na start

Od czego zacząć przygodę z majsterkowaniem? Co kupić, w co się wyposażyć, co przyda się na starcie? Sprawdziliśmy i chętnie podzielimy się wiedzą!

Majsterkowanie to bardzo szerokie pojęcie. Może dotyczyć wielu zajęć, które wymagają precyzyjnych albo dedykowanych do danego celu narzędzi. Ciężko wymienić wszystko tak, aby każdy majsterkowicz był zadowolony i znalazł perełki dla swojego fachu. Dlatego dziś skupimy się na uniwersalnych narzędziach i gadżetach, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie.

Tablica warsztatowa

Tablica naścienna na narzędzia to świetny gadżet, który pozwoli utrzymać warsztat w porządku. Bez względu na to czy majsterkujemy w piwnicy, garażu, oddzielnym pokoju lub mamy osobny warsztat, kawałek ściany na taką tablicę na pewno się znajdzie. Najlepiej umieścić ją w okolicach stołu do pracy. Tablice dostępne są w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach. Wykonane są z różnych materiałów i mogą mieć ciekawe wykończenia.

Tablicę warsztatową można spersonalizować. Skonstruowana jest na podobnej zasadzie jak klocki lego. Najpierw przykręcamy do ściany płaską tablicę – w zestawie najczęściej znajduje się ich kilka np. 4. Możemy zbudować duży kwadrat, niezależne tablice rozmieszczone w warsztacie lub ciąg tablic. Dodatkowe elementy takie jak pojemniki w różnych rozmiarach, wieszaki i trzymadła możemy dowolnie montować w tablicy. Robimy to w taki sposób, aby rozmieszczenie narzędzi było funkcjonalne i intuicyjne dla nas. Dzięki takiemu organizerowi na narzędzia zachowamy porządek we wszystkich śrubach, wkrętach i gwoździach.

Skrzynka z narzędziami

Jeżeli zaczynamy budowanie naszego warsztatu od podstaw – nie mamy w domu żadnych narzędzi, warto kupić gotową skrzynkę narzędziową. Takie zestawy zawierają wszystkie elementy, które przydadzą się majsterkowiczowi. Komplety kosztują od 350 zł wzwyż i zawierają od 70 do nawet 250 elementów. Skrzynki zawierają najczęściej: zestaw imbusów  w różnych rozmiarach, wkrętaki, klucze w kilku rozmiarach i rodzajach, kombinerki, szczypce, młotek, nożyk, miarkę i wiele innych przydatnych narzędzi. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zachować porządek oraz łatwo transportować narzędzia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez NEO TOOLS (@neotoolsofficial)

Wiertarka

Jednym z narzędzi, bez których ciężko obejść się w domu i warsztacie jest wiertarka. Warto pomyśleć o zakupie porządnej wiertarki, która będzie nam służyć przez długie lata. Ważne, aby wiertarka miała moc dostosowaną do zadań, które będziemy z jej pomocą wykonywać. Przy użytku czysto amatorskim i sporadycznym sprawdzi się wiertarka o mocy 6-10 V. W przedziale pomiędzy 9,5 a 14 V powinniśmy się rozglądać, gdy poszukujemy półprofesjonalnego sprzętu. Taka wiertarka umożliwi pracę z twardszymi materiałami i przez dłuższy czas wiercenia. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym sprzęcie, należy rozglądać się za wiertarkami o mocy 18 V wzwyż. Do bardzo ciężkich prac o dużej intensywności warto wybrać wiertarkę udarową.

Wiertarko-wkrętarka

Skoro mamy wiertarkę, po co nam jeszcze wiertarko-wkrętarka? Takie narzędzie jest bardziej poręczne niż wiertarka i przydaje się w wielu sytuacjach. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mocnej wiertarki zasilanej z gniazdka i w uzupełnieniu akumulatorowej wiertarko-wkrętarki. Dzięki takiemu urządzeniu szybko wkręcimy wkręty w miejscach bez dostępu do prądu. Możemy użyć jej do montażu mebli. Bez problemu zabierzemy ją ze sobą w teren. Jeżeli zdecydujemy się na zakup mocnej wiertarko-wkrętarki udarowej może ona zastąpić nam wiertarkę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zastosowania.

Pas na narzędzia

Gadżet, który sprawdzi się jako prezent dla początkującego majsterkowicza. Takie pasy kosztują od ok. 50 do 200 zł i dostępne są wielu wersjach. Od najprostszych pasów wykonanych z tworzywa z kilkoma przegródkami i kieszeniami, po ekskluzywne skórzane pasy. Taki pas zapewnia wygodę i funkcjonalność. Możemy włożyć do niego miarkę, najpotrzebniejsze, najczęściej używane narzędzia, telefon oraz notes z ołówkiem. Wszystko, co niezbędne mamy pod ręką, ale nie w rękach.

Zdj. główne: Dominik Scythe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w przechowywaniu towarów
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w przechowywaniu towarów
Odkryj innowacyjne metody przechowywania towarów, które zwiększają efektywność i oszczędzają przestrzeń w magazynie. Zrozum, jak nowoczesne rozwiązania mogą zrewolucjonizować zarządzanie Twoją przestrzenią magazynową.
Zalety i zastosowanie odbojów gumowych rampowych w logistyce
Zalety i zastosowanie odbojów gumowych rampowych w logistyce
Odkryj dziedzinę logistyki z perspektywy odbojów gumowych rampowych. Poznaj ich kluczowe zalety i zastosowania, które sprawiają, że są nieocenione w efektywnej pracy magazynowej.
Jak kompleksowe usługi pomagają w imporcie auta z zagranicy?
Jak kompleksowe usługi pomagają w imporcie auta z zagranicy?
Dowiedz się, jak kompleksowe usługi mogą uprościć proces sprowadzania auta z zagranicy. Naświetlamy kluczowe kwestie od procedur celnych po korzyści płynące z tego typu serwisów.
Ostatnie wpisy