Detailing klasyka – na co zwrócić uwagę?
Detailing
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Detailing klasyka – na co zwrócić uwagę?

Posiadasz auto klasyczne? Z pewnością musisz zadbać o to, aby prezentowało się godnie każdego dnia.

W takim wypadku konieczne jest przeprowadzenie konserwacji i renowacji, która sprawi, że nie tylko lakier będzie pięknie błyszczał, ale również wnętrze odżyje. Sprawdź, czy warto postawić na auto detailing klasyka na własną rękę, czy lepiej wybrać specjalistyczną firmę do tego typu prac.

Usługi wchodzące w skład auto detailingu

Auto detailing kojarzy się z pewnością z myciem samochodu od zewnątrz, a także jego odkurzaniem czy też czyszczeniem wewnątrz. Warto jednak zaznaczyć, że usługi wchodzące w skład tej oferty są znacznie większe. Oczywiście w dużej mierze różni się to od konkretnych firm, które proponują prace tego rodzaju.

Jak to wygląda w przypadku klasyków? Zupełnie podobnie, bo takie pojazdy także wymagają czyszczenia z zewnątrz i wewnątrz. Warto jednak zaznaczyć, że konieczne jest wykorzystanie nieco innych środków chemicznych, które nie spowodują ewentualnych uszkodzeń.

Także usługi wchodzące w skład auto detailingu to przede wszystkim kilkuetapowe mycie lakieru, polerowanie lakieru, a także skrupulatne mycie oraz czyszczenie wnętrza. Nie można zapomnieć o konserwacji lakieru, czyszczeniu i konserwacji skór, które bardzo często występują wewnątrz klasycznych pojazdów, czy usuwaniu ewentualnych rys. Detailing felg, głównie szprychowych (jakże popularnych dawniej) to kolejne usługi, z jakich możesz skorzystać.

Usuwanie drobnych uszkodzeń – kluczowe zadanie w przypadku klasyka

Nie da się ukryć, że auta klasyczne mają już lata świetności za sobą. Wiele z nich zostało po prostu uszkodzonych w mniejszym lub większym stopniu. Jeśli są to tylko drobne uszkodzenia, na przykład ewentualne rysy, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisu auto detailingowego. Co wchodzi w skład usług związanych z tego rodzaju pracami? Przede wszystkim usuwanie drobnych przebarwień lakieru, ale także niewielkich zadrapań, które znacząco poprawią ogólny wygląd auta oraz karoserii.

Auto detailing na własną rękę czy z pomocą firmy?

Zastanawiasz się nad tym, czy samodzielnie przeprowadzić prace auto detailingowe w swoim garażu? Oczywiście możesz to zrobić, ale musisz się liczyć z wysokimi kosztami zakupu specjalnych preparatów. Potrzebujesz nie tylko środków czyszczących, ale również urządzeń, które zadbają o czystość lakieru, poprawę jego walorów estetycznych czy też pozwolą szybko i sprawnie usunąć zabrudzenia z wnętrza. Co ważne, jeśli klasykiem wyjeżdżasz na przykład raz do roku, możesz też czyścić go raz do roku po jednym zlocie. Wtedy nie opłaca się wszystkiego kupować, lepiej skorzystać z usług konkretnej firmy.

Tylko specjalistyczne zakłady od aut klasycznych

W naszym kraju na rynku jest wiele firm zajmujących się auto detailingiem. Musisz jednak zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku pojazdów klasycznych konieczne jest skorzystanie z usług przedsiębiorstwa specjalizującego się w czyszczeniu i odnawianiu samochodów klasycznych. Zanim więc wybierzesz konkretną firmę, upewnij się, że ta zajmuje się samochodami starszymi, o delikatnym lakierze i skórze. Jeśli masz model cabrio, sprawdź także, czy w danym zakładzie wyczyszczą, odnowią oraz zakonserwują dach.

Zdj. główne: Johannes Giez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy powłoka nieprzywierająca na naczyniach kuchennych jest bezpieczna dla zdrowia?
Czy powłoka nieprzywierająca na naczyniach kuchennych jest bezpieczna dla zdrowia?
Odkryj czy powłoki nieprzywierające na naczyniach kuchennych są bezpieczne dla Twojego zdrowia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ich składzie i wpływie na organizm.
Zalety i zastosowania automatycznych smarownic w przemyśle maszynowym
Zalety i zastosowania automatycznych smarownic w przemyśle maszynowym
Odkryj zalety automatycznych smarownic i jak przyczyniają się do efektywności i wydajności w przemyśle maszynowym.
Czy warto uczyć się mechaniki samochodowej na własną rękę?
Czy warto uczyć się mechaniki samochodowej na własną rękę?
Dowiedz się, jak samodzielna nauka mechaniki samochodowej może wpłynąć na twoje umiejętności, zrozumienie pojazdu i oszczędności. Czy to jest dobry pomysł?
Ostatnie wpisy