Car detailing – na czym polega? Czy warto?
Detailing
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Car detailing – na czym polega? Czy warto?

Czy wiesz, czym jest car detailing? W tym artykule przedstawiamy usługę, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich kierowców. Jeżeli chcesz kompleksowo odnowić i odświeżyć swoje auto, znajdź w okolicy wyspecjalizowany warsztat.

Co to jest car detailing

Car detailing, inaczej auto detailing, jest wieloetapowym procesem czyszczenia i renowacji samochodu. Wykonują go specjaliści, ponieważ wymaga niezwykłej precyzji, dużego doświadczenia oraz specjalistycznych środków i narzędzi. Mówiąc wprost: tak doskonałego efektu zapewne nie uzyskasz w domowych warunkach, dlatego opłaca się oddać samochód do specjalistycznego warsztatu. Warto podkreślić, że oprócz aut detailingowi są poddawane też np. motocykle.

Kiedy oddać samochód na car detailing?

Car detailing to coś więcej niż wizyta na myjni samochodowej czy odkurzanie i czyszczenie wnętrza domowymi sposobami. Dlatego też na usługę nie decydujesz się często, więc tym bardziej warto wybrać odpowiedni moment.

Niektórzy oddają auto do detailingu już po zakupie z rynku wtórnego, kolejni przed udziałem w zlocie pasjonatów ulubionej marki. Jeszcze dla innych to okazja, aby ukryć skutki szkód poniesionych w stłuczce. Swoją drogą, w przypadku drogich i estetycznych aut warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia AC na wypadek zniszczenia przez osoby trzecie, spadające gałęzie czy pożar. O tym ostatnim elemencie polisy przeczytasz więcej w artykule https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-od-pozaru/. Pora poznać szczegółowe prace wykonywane w ramach car detailingu.

Car detailing – od zewnątrz

Car detailing obejmuje pełne, wieloetapowe działanie na karoserii pojazdu.

  • Lakier jest poddawany precyzyjnemu czyszczeniu, ze szczególnym uwzględnieniem pozostałości klejów, smoły, owadów itp. Wykonywana jest dekontaminacja i deironizacja.
  • Car detailing jest też okazją do usunięcia rys i gnieceń.
  • Specjalistyczna chemia ułatwia wyrównanie kolorytu lakieru, a także odzyskanie głębi.
  • Na oczyszczony lakier nakłada się specjalną warstwę ochronną zapobiegającą przyklejanie pyłu, kurzu i pozostałych zanieczyszczeń.
  • Efektem zewnętrznego detailingu jest błyszcząca, jednolita kolorystycznie, pozbawiona wad i zabezpieczona karoseria.

Car detailing – od wewnątrz

Wewnętrzny car detailing polega na dogłębnym, profesjonalnym czyszczeniu skórzanej lub materiałowej tapicerki, a także kokpitu i pozostałych elementów z plastiku czy tworzyw. Warsztaty car detailingowe wiedzą, jak dokładnie odkurzyć nawet najtrudniej dostępne szczeliny. Ostatecznym efektem czyszczenia jest pokrycie powierzchni kosmetykami samochodowymi nadającymi satynowy, matowy lub połyskliwy efekt.

Car detailing – czy warto?

Car detailing jest usługą skierowaną przede wszystkim do kierowców, dla których estetyka pojazdu odgrywa naprawdę ważną rolę. Dzięki tej usłudze można uzyskać efekt samochodu „prosto z salonu”, co ma niebagatelne znaczenie przy sprzedaży, specjalnych okazjach czy udziale w targach i zlotach. Poza wszystkim, troska o karoserię i tapicerkę z wykorzystaniem zaawansowanych i profesjonalnych preparatów zapewnia dłuższą żywotność poszczególnych elementów – chroni przed rozwojem korozji czy negatywnym oddziaływaniem promieni UV.

Więcej interesujących tekstów związanych z motoryzacją znajdziesz na stronie kalkulator-oc-ac.auto.pl – zapraszamy do lektury, dzięki której zwiększasz swoją wiedzę jako kierowca i właściciela pojazdu.

Zdj. główne: Grahame Jenkins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią metodę hydroizolacji dla swojego domu?
Jak wybrać odpowiednią metodę hydroizolacji dla swojego domu?
Wybór właściwej hydroizolacji jest kluczowy dla długowieczności twojego domu. Dowiedz się, jakie metody są dostępne i co powinieneś wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
Jak zwiększyć efektywność produkcji dzięki nowoczesnym urządzeniom spawalniczym?
Jak zwiększyć efektywność produkcji dzięki nowoczesnym urządzeniom spawalniczym?
Dowiedz się, jak za pomocą nowoczesnych urządzeń spawalniczych zwiększyć efektywność produkcji. Odkryj wpływ technologii spawalniczych na Twoją firmę.
Zastosowanie płyt pleksi w nowoczesnym budownictwie – zalety i możliwości
Zastosowanie płyt pleksi w nowoczesnym budownictwie – zalety i możliwości
Dowiedz się jak płyty pleksi rewolucjonizują branżę budowlaną, sprawdzając najważniejsze zalety i zastosowania tego niezwykle wszechstronnego materiału.
Ostatnie wpisy